• Pytagoriáda - školské kolo

• V dňoch 7. a 8. 12. naše múdre hlavičky preukázali svoje matematické schopnosti v súťaži Pytagoriáda.

V kategórii P3 sa zapojilo 10 žiakov, úspešní riešitelia boli: P. Belás, Paulína Čabalová, Veronika Sámsonová.

V kategórii P4 sa zapojilo 8 žiakov, úspešní riešitelia boli: Ľ. Tichý, S. Zálešáková.

V kategórii P5 sa zapojili 3 žiaci, úspešni riešitelia boli: L. Paholíková, M. Ragula.

V kategórii P6 sa zapojil 3 žiaci, úspešni riešiteľ bol K. Jurík.

V kategórii P7 sa zapojili 3 žiaci, úspešná riešiteľka bola E. Melicheríková.

V kategórii P8 sa zapojil 1 žiak, ktorý bol aj úspešným riešiteľom, Jakub Gabko.

Žiaci postupujú do okresného kola. Blahoželáme!

• Súťaž Čaro Vianoc

• Dňa 12.12.2022 sa uskutočnila v CVČ Považská Bystrica súťaž vo vianočnom aranžovaní “ČARO VIANOC”. Tejto súťaže sa zúčastnili viaceré základné školy z okresu Považská Bystrica. Našu školu reprezentovali žiačky 5.ročníka a 7.ročníka. Fantázia, šikovnosť a samostatnosť u našich žiačok dokázali, že sa nielen zúčastníli, ale aj vyhrali. Dievčatá - Laura Paholíková, kategória A (1. - 5.ročník) a Paulína Remišová, kategória B (6. - 9.ročník) si zo súťaže odniesli krásne 3. miesto. Ďakujeme dievčatám, že našu školu reprezentovali. Víťazné práce si mohli žiaci aj verejnosť pozrieť na chodbe školy počas celého týždňa.

• Hovorme o jedle

• Pri príležitosti Svetového dňa potravín sa žiaci 1.B, 2.A, 3.A a 4.B zapojili do X. ročníka kampane HOVORME O JEDLE. Deti si prostredníctvom rôznych aktivít, ktoré pre ne pripravili triedne učiteľky, rozšírili svoje vedomosti o správnom stravovaní.

• Súťaž Lacove chrobáky

• 3.9.2022 boli vyhlásené výsledky 2. ročníka výtvarnej sútaže "LACOVE CHROBÁKY ", ktorú vyhlásilo OZ Hravé hlavy. Spomedzi 600 súťažných prác získal 2. miesto v kategórii "3D" ZŠ 6 - 15 rokov náš žiak Michal Hladký zo 7.A.