• Meranie

Vedou a peniazmi bohatnú iní. Múdrosť musíš získať vlastnou prácou na sebe."  Adam Mickiewicz

„Veda má svoj zmysel, ak sa chápe ako cesta k pravde a pravda ako dobro človeka.“ Ján Pavol II.

Žiaci na hodinách informatiky naprogramovali kompas aj teplomer podľa pracovného listu. Na hodinách geografie realizovali žiaci v exteriéri školy s pani učiteľkou dve aktivity: v prvej určovali svetové strany vopred určených objektov a v druhej aktivite umiestňovali kužele na školskom ihrisku podľa daných svetových strán a daného počtu krokov pričom takto vytvorili cestičku. Súčasne porovnávali presnosť digitálneho kompasu v micro:bite s buzolou a zistili, že kompas v micro:bite má veľmi dobrú presnosť.

Žiaci na hodinách fyziky overovali, či čierne matné telesá pohltia viac tepla ako striebrolesklé. Tento pokus vykonali s klasickými laboratórnymi liehovými teplomermi aj s naprogramovaným teplomerom v micro:bitoch.  Jeden laboratórny teplomer a jeden mikro:bitový obalili čiernym matným papierom. A ďalšiu dvojicu obalili alobalom. Žiaci sledovali teplotu každú minútu. Predpoklad žiakov sa potvrdil aj na laboratórnom teplomeri aj na micro:bitovom. Avšak na laboratórnych teplomeroch bolo meranie presnejšie, lebo rozdiel medzi nameranými teplotami bol až 10 °C.

• Program link na program
      Kompas

Teplomer

• VTIPY:

• ÚDAJ (Murphyho zákon):

Ak si vložil údaj do pamäti počítača, vlož si aj do svojej kam si ho uložil.

• PRÍRODNÉ VEDY (Murphyho zákon):

Moderný ukazovateľ k prírodným vedám:
      1. Ak je to zelené alebo sa to hýbe - biológia,
      2. Ak to páchne - chémia,
      3. Ak to nefunguje - fyzika.

• Ktoré ovocie obsahuje bárium a dvojitú dávku sodíka?  Odpoveď: BaNaNa.

Skupinka učiteľov je pozvaná na let lietadlom. Potom ako sa usadili bolo im povedané, že lietadlo je skonštruované ich študentmi. Všetci až na jedného vstali a v panike vystúpili. Učiteľa, ktorý ostal sa spýtali:
      "Prečo ste ostali sedieť?"
      "Verím svojim študentom. Keďže ich poznám, môžem vás uistiť, že tento šrot ani nenaštartuje."