• 3.A v karanténe do 26.12.2021

• Vzhľadom k zistenej ďalšej  pozitivite deti z 3.A, ktoré boli v škole aspoň v jednom z posledných dvoch dní vyučovania  pred prázdninami, zostávajú v karanténe podľa rozhodnutia RÚVZ.

• Červené stužky

• Začiatkom decembra 2021 na našej škole vyvrcholil Pätnásty ročník kampane Červené stužky, ktoré symbolizujú 1. december - Svetový deň boja proti HIV/AIDS. Do kampane sa zapojili žiaci VI. A tvorbou červených stužiek a sledovaním filmu Anjeli, približujúcom život detí postihnutých touto chorobou v jednej z misijných staníc v Afrike. Počas diskusie, ktorá nasledovala, žiaci spontánne prejavili silnú empatiu voči deťom trpiacim chorobou AIDS. Diskusia so žiakmi bola okrem celosvetového problému HIV/AIDS aktuálne zameraná na zdravý životný štýl a posilnenie rezistencie voči záťažovým situáciám počas prebiehajúcej pandémie koronavírusu Covid -19.

• Od zajtra do 18. 12. je v karanéne 1.A, 2.A a 4.A a 3 žiaci ŠKD z 3.A

• Rodičia, prosím, vyzdvihnite si dnes svoje deti, ktorých sa karanténa týka, hneď po vyučovaní, nemôžu už ísť poobede už do ŠKD.

Vzhľadom k ďalšej zistenej pozitivite medzi žiakmi, prosíme všetkých rodičov prvostupniarov, aby si už dnes pretestovali svoje deti. V prípade pozitívneho Ag samotestu ihneď dajte vedieť triednej učiteľke.  Na PCR škola neobjednáva. Deti v karanténe by mali na PCR prihlásiť rodičia cez www.korona.gov.

• Od pondelka zostávajú doma aj druhostupniari

• Vo štvrtok dopoludnia (2.12.) zasadal na podnet regionálnej hygieničky on-line formou rozšírený Krízový štáb Okresného úradu Považská Bystrica. Ten na základe vyjadrenia členov a zúčastnených zástupcov zriaďovateľov základných a stredných škôl, Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici a regionálneho úradu verejného zdravotníctva spoločne odporučil Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva prijať vyhlášku, na základe ktorej budú v období od 6.12. (pondelok) do 17.12. (piatok) zatvorené druhé stupne základných škôl a tiež stredné školy na území okresu Považská Bystrica.

• Od dnes do 12. 12. 21 vrátane je v karanténe 3.B

• Podľa semaforu, by si mali dať rodičia deti pretestovať sami  cez www.korona.gov. Škola testovanie neobjednáva.

U žiaka 3.B bola dnes zistená pozitivita, preto sú žiaci , ktorí boli v škole dva dni dozadu v karanténe. Tá trvá do  karanténa do 12.12. vrátane. Tí, ktorí v škole neboli, nie sú v karanténe, ale zostávajú s ostatnými na dištančnom vzdelávaní doma.