• 2 % z dane

• Milí rodičia a priatelia našej školy, 2% z daní môžete darovať nášmu rodičovskému združeniu aj tento rok, prostredníctvom tlačív, ktoré sme rozdali Vašim deťom, do konca apríla. (Zber tlačív v škole je do 21. 4. ) Ďakujeme všetkým za podporu.

Tlačivo v elektronickej podobe je v prílohe.

• Od zajtra 14.2. do stredy 16.2. (vrátane) zostáva doma 8.A a 7.A

• Na základe práve zistených pozitívnych osôb, zostáva od pondelka celá 8.A a 7.A trieda doma na dištančnom vzdelávaní a v karanténe sú všetci, ktorí boli v piatok v škole. Títo žiaci už boli dnes zo stravy aj odhlásení. Trieda sa vráti na prezenčné vzdelávanie vo štvrtok.

• Od zajtra 10. 2. 2022 ostáva doma 1.A a družinári z 1.A, 3.A a 4.A

• Z dôvodu zistenej pozitivity v triede žiaci 1.A  a družinári z 1.A ,3.A a 4.A ktorí boli v škole 7.-9.2. sú v karanténe do nedele. Výnimku z karantény majú žiaci prekonaní a očkovaní - najmä títo družinári môžu naďalej chodiť do školy, treba však vyplniť cez Edupage  Oznámenie o výnimke z karantény. Celá trieda však od stredy do piatku prechádza na dištančné vzdelávanie. Prosíme rodičov družinárov, aby si deti, ak môžu, vyzdvihli dnes čo najskôr z ŠKD.

• Telesná výchova pre 2. st - rozpis

• Platí od zajtra 10. 2. 2022

Telesná a športová výchova - budú mať hodinu- dievčatá (D), chlapci(CH):

pondelok - 6. hod 6.A D , 5.A D , 7.hod 8.A D (odpadá 9.A D)

utorok - 5. hod 5.A CH, 6. hod 6.A CH (odpadá 7.A CH), 7.hod 8.A CH (odpadá 9.A CH)

streda - 7. hod 6.A D, 7.A D (odpadá 5.A D)

štvrtok- 7. hod 9.A  D (odpadá 8.A D)

piatok - 5. hod 5.A CH, 6. hod 7.A CH (odpadá 6.A CH), 7.hod 9.A CH (odpadá 8.A CH)

• Od 2.2. do 4.2. zostáva doma 4.A a 5.A

• Žiaci týchto tried, ktorí boli v škoe 31.1. sú povinní dodržiavať do piatku karanténu, pokiaľ nespadajú pod výnimku z karantény.Celé triedy 4. A a 5. A  prechádzajú na dištančné vzdelávanie.

• Od zajtra zostávajú doma žiaci 3.A a žiaci ŠKD

• Z dôvodu zistenej pozitivity na Covid-19 zostávajú do 2.2. 2022 v karanténe žiaci 3.A a žiaci ŠKD, ktorí boli v škole 28.1. 2022. Karanténa sa nevzťahuje na žiakov, ktorí neboli v danom termíne v škole, prípadne prekonali ochorenie alebo sú zaočkovaní. Celá trieda 3.A však zostáva na dištančnom vzdelávaní, do školy nastúpia 3.2. 2022.

• Od zajtra 28.1. zostávajú doma celé triedy 8.A a 9.A .

• Z dôvodu zistenej pozitivity na Covid-19 zostávajú do 1.2. 2022 v karanténe žiaci 8.A a žiačky 9.A, ktorí boli v škole 27.1. 2022. Karanténa sa zatiaľ  nevzťahuje na chlapcov 9.A a žiakov, ktorí neboli v danom termíne v škole, prípadne prekonali ochorenie alebo sú zaočkovaní. Celé triedy však zostávajú na dištančnom vzdelávaní, do školy nastúpia 2.2. 2022.

• Od zajtra 19.1. zostávajú doma celé triedy 8.A a 9.A .

•  Z dôvodu zistenej pozitivity na Covid a rozhodnutia RÚVZ, zostávajú do 23. 1. 2022 v karanténe žiaci 8.A a žiačky 9.A, ktorí boli v škole od 11. 1. 2022. Karanténa sa zatiaľ  nevzťahuje na chlapcov 9.A a žiakov, ktorí neboli v danom termíne v škole, prípadne prekonali ochorenie alebo sú zaočkovaní. Celé triedy však zostávajú na dištančnom vzdelávaní, do školy nastúpia 24. 1. 2022.

• 3.A v karanténe do 26.12.2021

• Vzhľadom k zistenej ďalšej  pozitivite deti z 3.A, ktoré boli v škole aspoň v jednom z posledných dvoch dní vyučovania  pred prázdninami, zostávajú v karanténe podľa rozhodnutia RÚVZ.

• Červené stužky

• Začiatkom decembra 2021 na našej škole vyvrcholil Pätnásty ročník kampane Červené stužky, ktoré symbolizujú 1. december - Svetový deň boja proti HIV/AIDS. Do kampane sa zapojili žiaci VI. A tvorbou červených stužiek a sledovaním filmu Anjeli, približujúcom život detí postihnutých touto chorobou v jednej z misijných staníc v Afrike. Počas diskusie, ktorá nasledovala, žiaci spontánne prejavili silnú empatiu voči deťom trpiacim chorobou AIDS. Diskusia so žiakmi bola okrem celosvetového problému HIV/AIDS aktuálne zameraná na zdravý životný štýl a posilnenie rezistencie voči záťažovým situáciám počas prebiehajúcej pandémie koronavírusu Covid -19.

• Od zajtra do 18. 12. je v karanéne 1.A, 2.A a 4.A a 3 žiaci ŠKD z 3.A

• Rodičia, prosím, vyzdvihnite si dnes svoje deti, ktorých sa karanténa týka, hneď po vyučovaní, nemôžu už ísť poobede už do ŠKD.

Vzhľadom k ďalšej zistenej pozitivite medzi žiakmi, prosíme všetkých rodičov prvostupniarov, aby si už dnes pretestovali svoje deti. V prípade pozitívneho Ag samotestu ihneď dajte vedieť triednej učiteľke.  Na PCR škola neobjednáva. Deti v karanténe by mali na PCR prihlásiť rodičia cez www.korona.gov.

• Od pondelka zostávajú doma aj druhostupniari

• Vo štvrtok dopoludnia (2.12.) zasadal na podnet regionálnej hygieničky on-line formou rozšírený Krízový štáb Okresného úradu Považská Bystrica. Ten na základe vyjadrenia členov a zúčastnených zástupcov zriaďovateľov základných a stredných škôl, Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici a regionálneho úradu verejného zdravotníctva spoločne odporučil Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva prijať vyhlášku, na základe ktorej budú v období od 6.12. (pondelok) do 17.12. (piatok) zatvorené druhé stupne základných škôl a tiež stredné školy na území okresu Považská Bystrica.

• Od dnes do 12. 12. 21 vrátane je v karanténe 3.B

• Podľa semaforu, by si mali dať rodičia deti pretestovať sami  cez www.korona.gov. Škola testovanie neobjednáva.

U žiaka 3.B bola dnes zistená pozitivita, preto sú žiaci , ktorí boli v škole dva dni dozadu v karanténe. Tá trvá do  karanténa do 12.12. vrátane. Tí, ktorí v škole neboli, nie sú v karanténe, ale zostávajú s ostatnými na dištančnom vzdelávaní doma.

• Telesná výchova pre 2. st -rozpis

• Platí od zajtra 30.11. 2021

Telesná a športová výchova - budú mať hodinu- dievčatá (D), chlapci(CH):

pondelok - 6. hod 6.A D , 5.A D , 7.hod 8.A D (odpadá 9.A D)

streda - 7. hod 6.A D, 7.A D (odpadá 5.A D)

štvrtok- 7. hod 9.A  D (odpadá 8.A D)